DE -

Tapeta w sypialni to doskonały sposób na ciekawe i niebanalne udekorowanie tego pomieszczenia. I chociaż niektórzy twierdza, iż ta ozdoba czasy świetności ma już za sobą, to wcale tak nie musi być. Wystarczy dobrać odpowiedni wzór i kolor, aby cieszyć się ładnym wnętrzem. A możliwości jest naprawdę sporo.

Kolor tapety - jaki wybrać?

Jednym z dylematów dotyczących tapety do sypialni jest jej kolor. I chociaż tutaj w głównej mierze decyduje styl pomieszczenia i indywidualny gust, to jednak warto wybierać te o stonowanych barwach. Dlaczego? Otóż beże, szarości, błękity i wszelkie inne pastelowe odcienie tworzą przyjemną atmosferę i w znaczący sposób ułatwiają zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy i codziennych zajęć. Dodatkowo pomagają w zasypianiu, co ma ogromne znaczenie - wszak sypialnia służy do nocnego wypoczynku.

Tapeta Great Reef 1.0

Trendy w tapetowaniu ścian w sypialni

Jednym ze sposobów na wytapetowanie ścian w sypialni jest wzorowanie się na obowiązujących trendach. I chociaż ulegają one pewnym zmianom i przekształceniom, to już od kilku lat sporą popularnością cieszą się pewne sprawdzone rozwiązania.

Jednym z nich są geometryczne wzory, które dobrze wyglądają w różnych wnętrzach - nie tylko tych nowoczesnych, ale także tych nawiązujących do stylu retro. 

Równie sporą popularnością cieszą się tapety imitujące różne materiały - od skóry, poprzez drewno, aż po cegłę. 

Dodatkowo na uwagę zasługują różnorodne motywy przyrodnicze, które także cieszą się dużym zainteresowaniem. Tapety z egzotycznymi ptakami lub roślinami na pewno ubarwią ściany każdej sypialni.

Tapeta All is Full of Love

A może tapety artystyczne? Sypialnia niczym dzieło sztuki

Ciekawym rozwiązaniem na ścianach sypialni są tapety artystyczne, które nadadzą pomieszczeniu niebanalnego i bardzo designerskiego charakteru. W tym przypadku wybór jest bardzo duży, a różnorodne motywy, wzory, rysunki czy zdjęcia pozwolą stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Dzięki temu ściany zyskają wyjątkowy styl, który podkreśli charakter nie tylko samego pomieszczenia, ale także domowników.

Tapety do sypialni wcale nie muszą być przestarzałe i nudne. Wręcz przeciwnie - mogą być nowoczesne, niebanalne i bardzo ciekawe. Wiele pomysłów, rozwiązań i inspiracji można odnaleźć w sklepie walltime.pl, który oferuje swoim klientom bardzo różnorodne tapety do sypialni.